Ремонт доріг в Україні проходить в обхід Прозорро

Більшість тендерів по ремонту доріг в Україні як і раніше проходить в обхід системи електронних торгів Прозорро. До такого висновку прийшли в Офісі ефективного регулювання (BRDO), проаналізувавши минулі торги. Організація так прокоментувала ситуацію: «Витрачаються чи кошти за призначенням? Як так вийшло, що в Тернопільській області ділять одну й ту ж дорогу на відрізки по 200 м і укладають 96 маленьких угод загальною вартістю 14 млн. грн.? Навіщо це робити, запитаєте ви. Все дуже просто – служба автомобільних доріг Тернопільської області розтрощила роботи по ремонту доріг на так звані допорогових значення, тобто на суму менше рівня порогового значення, за якими повинен проходити тендер».

Дороги в Україні хвора тема, чиновникам не потрібні хороші дороги, їм потрібно отримувати максимальні відкати з тендерів, а по вбитих дорогах нехай громадяни їздять. Ось і трапляються навіть такі «комбінації». Смішно крізь сльози, але це реалії нашої країни.

В Офісі ефективного регулювання намагаються зробити процеси торгів по ремонту доріг більш прозорими і вводять спеціальні сервіси. Ситуацію так прокоментували в BRDO: «На основі відкритих даних ProZorro і E-data ми будемо аналізувати оголошені тендери, їх переможців і фактичні виплати за виконані роботи. Щомісяця ми будемо публікувати рейтинг областей за цими показниками».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *