Популярні порушення в системі Прозорро

Чиновники держпідприємств і організацій часто спеціально роблять порушення в системі електронних закупівель Прозорро з однією єдиною метою – злодійство державних грошей. Якщо виграє тендер із завищеною ціною закупівлі свій «кишеньковий» постачальник, то можна привласнити велику суму для чиновника, який здійснює контроль над закупівлею.

Ми пропонуємо три найпоширеніші маніпуляції, які здійснюють чиновники в системі Прозорро, щоб красти гроші у платників податків і держави.

  1. Дискваліфікація «неугодних» учасників

Під час кваліфікації тендерних пропозицій учасників торгів, чиновники видаляють всіх «неугодних» і залишають свого кишенькового постачальника переможцем. При цьому якщо причина для дискваліфікації не є обгрунтованою або дійсно важливою, то вигадують дискваліфікацію на порожньому місці. Для свого учасника навіть грубі порушення пропускаються при цьому. У таких торгах мета кращої ціни закупівлі не важлива, важлива перемога кишенькового учасника і злодійство.

  1. Штучне прописування умов під свого постачальника

Один із прийомів, створення штучних обмежуючих умов для інших учасників. Наприклад, вимога специфічних дозволів або сертифіката випробувань, на оформлення яких потрібно багато часу, і до кінця терміну прийому документів їх ніяк не зробити. Або прописування в тендерній документації особливих вимог до товару, наприклад, смужок або кольору кришки.

Такий підхід дозволяє відсіяти майже всіх учасників, а якщо ваш потрібний учасник вже підготувався заздалегідь до такого тендеру, то і ціна закупівлі може бути вище і переможець потрібний.

  1. Маскування тендера

Чиновники примудряються знизити рівень конкуренції і таким способом, вони ховають тендер він неугодних учасників. Нестандартну і незрозумілу назву тендеру, розташування його не в тій категорії в Прозорро, нетипові помилки в словах товару і т.д. Такий тендер знайти неможливо або дуже важко, але якщо посилання на нього дати «кишеньковому» постачальнику, то цілком можна виграти тендер з високою ціною закупівлі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *