Прозоро

prozoro5В Україні з 01 серпня 2016 офіційно впроваджена нова електронна система проведення тендерів із закупівлі товарів і послуг державними компаніями ProZorro. У чому її переваги і як вона працює?

Електронний публічний варіант проведення тендерів дозволяє вирішити головні дві проблеми, які були характерні для «паперового» формату торгів. По-перше, це відчутна протидія корупції, це досягається за рахунок повної прозорості проведення аукціону, умов роботи і цін, затверджених в договорі з переможцем торгів. Будь-який бажаючий, зареєстрований на «Держзакупівлі онлайн», може детально вивчити і проаналізувати умови роботи з постачальниками за допомогою одного з проведених тендерів. По-друге, формат електронного онлайн аукціону дозволяє отримати в результаті найкращу ціну для замовника, що дозволяє відчутно економити бюджет країни.

Ефективність системи «Прозоро» підтверджується першими місяцями роботи, а самі електронні торги вже давно з успіхом використовуються в країнах Європи і економлять бюджетні гроші.

Як це працює? Ваша компанія реєструється на сайті «Держзакупівлі онлайн» «Прозоро» як замовник або постачальник. Замовник розміщує свої закупівлі і відкриває тендер. Після цього постачальники можуть взяти участь в торгах. Самі торги проходять в наступних стадіях:

  • стадія з’ясування всіх нюансів і вимог у замовника по лоту тендера;
  • подача комерційної пропозиції;
  • самі торги, які проходять у вигляді аукціону. Називається найкраща ціна, але не називається компанія. Потім у вас є кілька хвилин, щоб запропонувати ціну ще цікавіше, і так триває три рази. В результаті замовник отримує кращу ціну;
  • кваліфікація переможця. Тут відбувається підтвердження можливостей переможця торгів виконати запропоновані умови роботи і ціни. Якщо переможець не проходить кваліфікацію, то договір укладається з компанією, яка зайняла друге місце;
  • укладення договору з переможцем торгів;
  • закриття тендеру.

Брати участь в електронних торгах «Прозоро» просто, і не займає багато часу для компанії, що дозволяє відкрити для себе нове джерело доходів. А самі торги проходять на рівних для всіх учасників умовах.