Зміни, які слід чекати в 2018 році в Прозорро

Хороші результати роботи показала система електронних державних закупівель ProZorrо.Закупівлі в 2017 році. За минулий рік вдалося провести понад 1 мільйон тендерів і заощадити державі 24,7 мільярда гривень. Система закупівель не стоїть на місці і зміни її очікують і в новому 2018 році, саме на цьому ми і хочемо зупинитися детальніше. Що чекає ProZorrо в 2018 році?

  1. Впровадження єдиного шаблону публікації тендерної документації. Це дозволить усунути періодично виникаючі непорозуміння між замовниками та учасниками, а також мінімізує можливості замовників маніпулювання умовами тендерної документації.
  2. Збільшення повноважень Державної аудиторської служби (ДАСУ). Це ще один крок в боротьбі з корупцією в закупівлях. Тепер у ДАСУ буде можливість безпосередньо впливати на хід проведення закупівель, здійснювати перевірки закупівель замовника, а також штрафувати їх за порушення.
  3. Інтеграція бази Державної фіскальної служби України (ДФС) в систему Прозорро. Це гарна новина і для учасників, і для замовників. Учасникам не потрібно буде збирати довідки для участі в тендері, а замовники завжди можуть подивитися, чи немає заборгованостей по податках у учасників їх тендера.
  4. Реалізація єдиного каталогу товарів і послуг. Для учасників це можливість реклами своїх компаній в системі Прозорро, а для замовників можливість коректно сформувати очікувану вартість майбутньої закупівлі.
  5. Оптимізація ЕСКО-контрактів і роботи Центральної закупівельної організації (ЦЗО). Формування великих пулів з закупівель кількох замовників, що дозволить отримати кращу ціну. Невеликі держкомпанії можуть перекласти свої закупівлі на ЦЗО, що позбавить їх від необхідності дотримання правильності проведення всіх процедур та відповідальності за їх реалізацію.

Дані зміни заплановані на 2018 рік, що вказує, що система не стоїть на місці і динамічно розвивається.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *