У Prozorro моніторинг здійснюватиме аудиторська служба

Перевіркою правильності проведення процедури закупівлі, що здійснюється державними підприємствами і організаціями, а також моніторингом, буде займатися Державна аудиторська служби України (ДАСУ). Відповідний законопроект №4738-д був прийнятий Верховною Радою у другому читанні, за це проголосувало 226 депутатів.

Тепер, замовники, які здійснюють порушення або неправомірні дії в системі електронних закупівель Прозорро, будуть зобов’язані вносити зміни на підставі відповідних звернень до них аудиторської служби. Хоча зараз ситуація виглядає зовсім інакше. Її так прокоментували в Міністерстві економічного розвитку: «Аудитори можуть реагувати на порушення тільки після торгів, коли підписано відповідні угоди і гроші перераховані. Рекомендації аудиторів щодо розірвання договорів не є обов’язковими до виконання і часто ігноруються порушниками».

Для створення ефективності, в систему електронних закупівель будуть впроваджені ризик-індикатори, які в автоматичному режимі відстежуватимуть і позначатимуть торги, що проходять з порушеннями. На підставі цих оцінок ДАСУ призначатиме перевірку закупівлі. Перевірка закупівлі може бути призначена і в разі звернень громадських активістів, органів місцевого самоврядування та правоохоронних органів, журналістських розслідувань і розслідувань ДАСУ, а також інших звернень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *