Сума допорогових закупівель буде знижена до 50 тисяч гривень

У Верховну Раду найближчим часом на затвердження мають надійти зміни до Закону «Про державні закупівлі», які ініціював Президента України Петро Порошенко. Зміни стосуватимуться допорогових закупівель, де планується зниження максимальної вартості торгів з 200 тисяч гривень до 50 тисяч гривень.

Такі зміни вже давно назріли, про це так висловився Президент: «У мене викликає обурення, коли один і той же державний замовник за державні кошти робить закупівлю шляхом укладення дев’яти договорів на суму 199 тисяч гривень (кожен). Яка мета? Дуже проста і одна – обійти ProZorro, обійти тендерні ефективні процедури і укласти угоду з кишеньковим постачальником. Тому головна мета, яку має цей законопроект – це зберегти всі позитивні напрацювання ProZorro і не дати зовсім нікому дискредитувати цю систему».

Також планується збільшити рівень відповідальності учасників торгів. Тут мова йде про цінові пропозиції на тендері, а також ціни, які встановлюють учасники на аукціоні. Відповідальність стосуватиметься тих випадків, коли учасники навмисно демпінгують ціни і зривають торги, відмовляючись надалі підписувати договір.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *