Чи є порушення в діях АМКУ при оскарженні держзакупівель, покаже перевірка

Державна аудиторська служба України проведе комплексну перевірку Антимонопольного комітету у зв’язку з розглядом скарг при здійсненні держзакупівель, і можливої ​​штучної затримкою торгів. Прем’єр-міністр Володимир Гройсман наказав провести перевірку і так прокоментував ситуацію, що склалася: «Доручив Главі Госаудітслужби почати ретельний аналіз роботи Антимонопольного комітету в частині супроводу державних закупівель. Впровадження системи ProZorro, на жаль, не вберігає від випадків штучної затримки, оскарження результатів і навіть скасування торгів. Хотів, щоб цей аудит був прозорим, ефективним, жорстким. Для того, щоб ми чітко розібралися, яка ситуація в Антимонопольному комітеті, хто гальмує процеси, хто сприяє неефективній роботі. І далі треба буде підготувати звіт з прізвищами, результатами і повідомити українцям. Публічність додає відповідальності».

Раніше з приводу майбутньої перевірки АМКУ своє ставлення висловив директор ДП “Прозорро” Василь Задворний. Він так висловився з цього приводу: «АМКУ працює в рамках законодавства. Законом передбачено, що процедура закупівлі зупиняється на 15 днів, поки АМКУ розглядає скаргу. Термін розгляду скарги, скажімо, в Іспанії становить більше 60 днів. Тобто в Україні – в чотири рази швидше».

Нам залишилося дочекатися результатів перевірки, після чого можна буде зробити висновок про наявність чи відсутність факторів штучної затримки державних закупівель Антимонопольним комітетом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *