Як слід проводити закупівлі, якщо на підприємстві створено тендерні комітети на головному підприємстві та в відокремлених підрозділах?

statut14Міністерство економічного розвитку України в листі №3302-06 / 31458-07 від 30 вересня 2016 року пояснило порядок проведення тендерів із закупівлі товарів, робіт і послуг, відповідно до Закону «Про публічні закупівлі» № 922-VIII від 25 грудня 2015 року, за умови , що на підприємстві створені тендерні комітети в головному підприємстві та в відокремлених підрозділах або філіях.

Проведення тендерів по закупівлях здійснюється юридичною особою, а так як відокремлені підрозділи або філії не мають статусу юридичної особи, то закупівлі вони можуть проводити від імені головної компанії. Поняття «Замовник» визначається пунктом 9 частини першої статті 1 Закону «Про публічні закупівлі» № 922-VIII. При цьому, як на головному підприємстві, так і у відокремлених підрозділах або філіях створюється тендерний комітет, або ж призначаються уповноважені особи.

Для нормальної роботи відокремлених підрозділів або філій, потрібно проводити закупівлі товарів, послуг і робіт, які проводяться від імені юридичної особи із зазначенням найменування філії або підрозділу. В обов’язки тендерного комітету або уповноваженої особи відокремленого підрозділу входить складання, затвердження та публікація річного плану закупівель.

Робота тендерного комітету в філіях або окремих підрозділів не може служити причиною відмови від публічних закупівель. При проведенні закупівель філією або відокремленим підрозділом слід спиратися, в тому числі і на Указ Міністерства економічного розвитку України №490 від 22 березня 2016 року. Указ регламентує порядок і форму документів в сфері публічних торгів, де для відокремлених підрозділів або філій слід вказувати найменування юридичної особи, йде найменування філії або підрозділу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *